en
pl
home

logo_bazar_1838-restauracja___black_s.jp
Restauracja BAZAR 1838
ul. Paderewskiego 8
tel. 61 222 68 64
www.bazar1838.pl

cycek_tylkodla_komp.jpg 5% rabatu na gastronomięBazar Poznański, zlokalizowany przy rogu ulic Paderewskiego oraz al. Marcinkowskiego to jeden z najważniejszych symboli Poznania. Już od początku swojego istnienia był miejscem chętnie odwiedzanym przez znamienite postacie,  takie jak: Wojciech Korfanty, Ignacy Paderewski, Józef Piłsudski czy Henryk Sienkiewicz.

Przed wojną Bazar Poznański mieścił w swoich wnętrzach słynną restaurację, znaną 
z dobrej kuchni i piwnic, w których zgromadzone były wina stanowiące największą część jego majątku. Czasy jego świetności trwały aż do II wojny światowej, kiedy to wojska niemieckie wywiozły ekskluzywne wyposażenie oraz zapasy wybornych win, a gmach uległ poważnym zniszczeniom. Dopiero w roku 1990, kiedy prawowici właściciele odzyskali to wyjątkowe miejsce, Bazar Poznański zaczął odzyskiwać swą dawną świetność.

Restauracja "Bazar 1838", otwarta w lipcu 2012 roku, nawiązuje do historii i jest miejscem szczególnym dla każdego ceniącego sobie smak potraw i sposób ich podania. Tutaj tradycyjna polska kuchnia występuje w nowoczesnej odsłonie, a dopełnieniem są stylowe i ciepłe wnętrza najstarszej części Bazaru Poznańskiego. Wieloletnie doświadczenie znakomitego szefa kuchni, Jacka Fedde, poparte pracą w wielu renomowanych zagranicznych restauracjach, m.in.: w Irlandii, Francji, a nawet na Karaibach, zaowocowało swobodą kreacji kulinarnych, a filozofia restauracji, zgodnie z którą wszystkie potrawy przyrządzane są ze świeżych, starannie wyselekcjonowanych i lokalnie dostępnych produktów, znajduje odzwierciedlenie w sezonowej karcie dań. Łącząc tradycję z nowoczesnością kuchnia restauracji przyjemnie zaskakuje podniebienia swoich gości.