en
pl
home

teatr_polski_w_poznaniu_jpg_komp_l.jpg
Teatr POLSKI w Poznaniu
ul. 27 Grudnia 8/10
tel. 61 852 56 28
www.teatr-polski.pl

Teatr Polski w Poznaniu to najdłużej, nieprzerwanie funkcjonujący teatr w Polsce.  Zabytkowy budynek znajdujący się w samym sercu miasta, jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Poznania.

Teatrem od 2015 roku kieruje nowa dyrekcja w osobach Marcina Kowalskiego oraz  Macieja Nowaka, która zainicjował wiele ciekawych działań, które nawiązują do bogatej historii Teatru Polskiego w Poznaniu. Reaktywując pamięć o tym miejscu zwrócono również uwagę na problemy współczesnego świata.  Dzięki nowej dyrekcji w Teatrze Polskim w Poznaniu mogą gościć i realizować swoje spektakle znakomici twórcy teatralni.

teatr_polski_w_poznaniu-fot_michal_wojtu

Tylko w pierwszym półroczu 2016 roku w naszym teatrze odbyło się aż 241 wydarzeń, w tym 167 spektakli teatralnych i 58 imprez okołoteatralnych. Na temat spektakli oraz samego teatru pojawiło się wiele materiałów prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz internetowych. Organizujemy duże przedsięwzięcia o charakterze ogólnopolskim: Metafory Rzeczywistości – konkurs dramaturgii współczesnej; Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi.

Realizujemy również przedsięwzięcia, jak: Komisja Historyczna Teatru Polskiego w Poznaniu, Naród sobie.pl, Boskie narracje. O wierze, religii i bogach rozmowy z pisarzami, Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu, Mała Premiera, TEATRANKI, Dziecięce Atelier, Spektakle z tłumaczeniem dla osób niesłyszących, Przechadzki teatralne, GWIAZDOR W TEATRZE, czyli rychtyg świynta – Jarmark Bożonarodzeniowy, Poznańczycy, do pieśni!,

Chcemy być otwarci na potrzeby naszych widzów – zapraszamy do Teatru Polskiego w Poznaniu!